Oled kunagi mõelnud, mis teeb laskesuusakoondislaste suusariided eriliseks?

Läheme vastu Eesti laskesuusatajate kollektsiooni tellimise viimasele nädalavahetusele. Kollektsiooni idee selle sünnist kaks talve tagasi on olnud, et igaühel oleks võimalik soetada Eesti parimatega võimalikult sarnane riietus. Just nii saad olla osa Eesti laskesuusaloost ja tunda end sportlase sarnaselt. Siiski on meie koondislaste riietuses midagi teisiti kui selle kollektsiooni riietel: üks nüanss tuleneb üldisemalt profispordi ja teine just laskesuusatamise eripärast.

Eesti laskesuusakoondise kollektsioon

Spordisõpradele ei tule üllatusena, et profisportlaste riietusel on näha palju sponsorlogosid. N-ö fänniriietusele, nagu seda on moomoo Eesti laskesuusatajate kollektsioon, neid üldjuhul ei panda, sest puudub huvi ja vajadus. Tähelepanelik spordihuviline teab ka seda, et lisaks koondise sponsoritele on sportlastel tihti ka isiklikke sponsoreid.

Kuidas lahendada siis olukord, kus koondise riietel on vaja eksponeerida nii kogu koondise kui ka iga sportlase enda toetajate logod? Kõige levinum viis on see, et sportlane laseb oma koondise riietele ise tikkida oma sponsorite logod või õmbleb (või laseb õmmelda) kangatüki, millele on trükitud need lisalogod.

Oleme moomoos otsustanud lahendada asja teisiti. Ilmselt me ei eksi, kui väidame, et valmistame Eesti laskesuusatajatele maailma kõige personaalsemad koondiseriided. Selleks kogume neilt ka nende isiklike sponsorite info (sh saame logod) ja valmistame igaühe riided ükshaaval, kuni pakendamiseni välja.

Eesti laskesuusakoondise kollektsioon

Ainuüksi sponsorlogodega seotud info ning logode ja trükiettevalmistusega tegelevad disaini projektijuht Karl ja kollektsiooni disainer Andri ligikaudu nädala. Seejärel juhime tootmises iga koondislase riietust eraldi, et näiteks Raido Ränkeli varrukad ei läheks sassi Rene Zahkna omadega. Selline personaliseeritus on keerukas väljakutse, kui kokku on vaja valmistada ligikaudu 500 toodet.

Küll saame selle aeganõudva lisatöö tulemusena uhkusega öelda, et valmistame oma koondisele kõige personaalsemaid meeskonnariideid. Ja boonusena teevad Eesti laskesuusakoondisele Eesti brändi riideid Eesti inimesed: see on kombinatsioon, millele pole ilmselt ühelgi teisel rahvuskoondisel midagi vastu panna.

Foto: Reiko Kolatsk

Parasjagu otsime oma kollektiivi disainerit-trükiettevalmistajat, kelle põhiülesanne ongi selliste disainide loomine ja trükiettevalmistus. Kui tunned spordi ja disaini vastu kirge, siis reageeri kiiresti, sest kandideerima ootame sind kuni 26. jaanuarini. Rohkem infot: www.facebook.com/moomoocycling/posts/900514295112861

Eesti laskesuusakoondise riietusel on ka teine oluline erinevus ja see on seotud võistlusolukorraga: riietusel on mõju nende laskmissooritusele.

Üldistatult võib öelda, et tavalist võistlussuusakombet eristab laskesuusa omast libisemist takistav trükitehnoloogia, mida nimetame antislip’iks. Tegu on õhukeste silikoonilaadsete materjalikihtidega, mille kanname kangale spetsiaalse trükiga. Teleülekandes märkab vaataja neid kohti justkui küünarnukikaitsetena. Peale küünarnukkide trükime libisemisvastased kihid kere küljele (püstilaskmise jaoks) ja harvem käsivarrele.

Lisakihtide trükkimine kõlab lihtsalt, aga tegelikult ei ole seda. Meil kulus moomoos suisa kolm hooaega, et leida sportlasi rahuldav lahendus, ja materjali leidmiseks kammisime läbi pool Euroopat, sest hästi töötavad lahendused on üpris kiivalt hoitud saladused.

Eesti laskesuusakoondise kollektsioon

Kui soovid saada antislip-kihi ka enda suusakombele, mille soetad moomoo e-poest, siis on see võimalik, sest me olemegi keskendunud eritellimustele.

Ühtlasi on sel nädalal kõigil viimane võimalus tellida riideid Eesti laskesuusatajate kollektsioonist. Kasuta võimalust olla osa laskesuusatamise ajaloost, sest uuel hooajal soovime oma kliente üllatada juba teistsuguse disainiga.

Kirjutas Martti Sala, moomoo tegevjuht
Fotod: Reiko Kolatsk

Eesti laskesuusakoondise kollektsioon