Mis on eritellimus

Eritellimusel rattariided

Tiim Tartu 2024 – Balticchaincycling.com. UCI kontinentaaltiim hooajaeelses treeninglaagris Salous Hispaanias, riietatud eritellimusel valminud tiimiriietesse. Foto: Adam Illingworth | BCC

Eritellimus ei ole midagi keerulist, see on enda disainiga riiete tellimine. Meie spetsialiteet on rattariided, aga tellida saab ka suusariideid, meeneteks torusalle või suvepäevadeks T-särke. Disain läheb moomoo mudelitele, seega ei tähenda eritellimus enda mõõtude järgi särgi valmimist.

Seoses eritellimusega võib tekkida mitmeid küsimusi: kas on miinimumkogus, kas või mis tasud lisanduvad toote hindadele, kaua aega võiks minna, kas ma saan ise disaini teha jne. Proovime samm-sammult liikuda tellimuse mõttetasandist valmisproduktini ja vaatame faasid üle.

Vali välja sobivad mudelid

Tahaksid endale rattariideid tellida moomoost, aga ei tea, mida esmalt tegema peaks. Vaata esiteks meie kodulehelt välja sobivad mudelid eritellimuse alt. Seejärel kirjuta info@moomoo.ee kiri, kus mainid ära tooted, millele soovid disaini.

Disain

Enamik meie riideid on 100% ulatuses suuremate piiranguteta disainitavad. On kaks varianti, kas disaini teeme meie või teeb klient ise. Kui jätad meie hoolde, siis kirjuta esmases kirjas võimalikult täpselt, mida disainilt ootad: disaini- ja värvieelistused, logode asukohad jms. Kui soovid ise disainida, küsi meie disainerilt disainipõhjasid kujunduse tegemiseks. Töötame CMYK värviruumis, aga kui täpselt õige värvuse saavutamine riietusel on oluline, siis vajame täiendavalt Pantone värvi referentsi. Logosid ootame vektorformaadis. Ei tasu heituda, kui asi tundub keeruline. Meie disainer suunab sind õigele rajale.

Tellimuse esitamine

Samal ajal, kui disainimisprotsess kestab, võib hakata tellimust esitama. Kui on suurem tellimus, siis tuleks see täita meie tellimusvormile, mille moomoo saadab sulle küsimisel meilile. Küsi ka hinnakirja. Nii liigub protsess kiiremini ning tekib vähem meilivahetust ja küsimusi. Tellimuse esitamisel kindlasti kirjas ära mainida, kas tooted on nimelised ja mis nimekuju kuskile tuleb. Paljudel toodetel on naiste ja meeste mudelid, kindlasti eristada ka neid. Kui mõnel tootel on ainult meeste mudel, siis tavaliselt võtavad naised number väiksema. Ratta- ja suusariiete suurused on XS-4XL. Lastesuurused on 110-160 cm. Mingisugust miinimumkogust ei ole tellimusel, telli kasvõi üks särk. Lihtsalt rohkem on soodsam.

Kuidas leida õige suurus

Kodulehel on toodete juures alati ka suurustabel. Kui sellega ikkagi hätta jääd, siis saame välja saata prooviriided. Meie riided on kohapeal ainult Tartu kontoris, Riia mnt 138c. On kaks tootesarja: Basic ja Pro. Mõlema sarja riided on ümber keha liibuvad. Basic sari on lõdvema, regular-fit-istuvusega. Pro sarja riided on loodud sõiduasendi põhjal, slim-fit-istuvusega liibuvad need tihedalt vastu keha. Kui tekib kahtlus suuruse osas, siis Pro sarja toodete puhul valida number suurem ja Basic sarja puhul vastupidi. Seega nt Pro lühikesi rattapükse soovitame valida nii, et kui vähegi kaldud suurema numbri poole, siis võtta suurem püks, sest toode on tihedalt ümber. Kõik selleks, et sõidukogemust parandada ja üleliigset materjali vähendada.

Ajakulu

Tarneaeg hakkab jooksma alates ajast, mil disain ja tellimus on kinnitatud. Keskmiselt võtab riiete valmimine aega 3-4 nädalat. Suvisel ajal võib minna 2 nädalat. Kevadiselt ajal, kui kõik on laagritesse minemas, võib ajakulu olla 5-6 nädalat. Seega tasub ennetada kiiret aega ja hakata valmistuma kevadhooajaks juba jaanuaris. Kui riideid on vaja saada tavalisest kiiremini, siis rakendub kiirtöö tasu. Mõnikord võibki riided nädalaga saada tavatellimuse hinnaga, kui on vaiksem aeg.

Kukkumisgarantii

moomoo parandab enda tehtud riide tasuta ära, kui oled sellega kukkunud. Too riie meile kontorisse või pane teele. Aitame ikka.

Kuidas kujuneb hind

Üldiselt on alates 6 üht liiki tootele 15% soodustus. On mõned erandid, mida saab hinnakirjast vaadata. Toote hindadele lisandub disainitasu 60 eurot/h. Kui on soov lisada inimese nimi tootele, siis on see 3,6 eurot. Transpordikulu jääb 3-7 euro vahele. Kui soovid kangale lisada helkurlogo, siis on see eraldi hinnastatud. Hind kujuneb logode hulgast ja selle täpsustab disainer. Kõik disainifailid jäävad meile kaustadesse alles. Seega kui tahad järgmine aasta sama tellimuse teha või midagi pisut muuta, siis läheb see lihtsalt. Lisatasu me väikeste muudatuste eest ei küsi. Kui vorm läheb põhjalikule uuenduskuurile, siis lisandub ka disainitasu tunnihinna põhiselt.

Millal maksmine toimub

Suuremate tellimuste puhul võtame ettemaksu poole tellimuse ulatuses enne tööga alustamist. Arve väljastame natuke enne tellimuse valmimist. Ootame, et kõik oleks makstud enne kauba väljastamist.

Nii et ära sea oma fantaasiale piire ja võta meiega julgelt ühendust, et teha teoks enda eriilmeline rattariiete komplekt või spordiklubile ühtne vorm. Eritellimusega saab lähemalt tutvuda meie kodulehel. Veerevat ideedelendu!