moomoo mõju keskkonnale – KIUD pakend

Autor: Kairi Palm – moomoo tootmisjuht

moomoo on pidevalt seotud kahe väga erineva maailmaga. Üks valdkond on rattasõit, meie klientide armastatud tegevus. Ka meie kireks on selle arendamine ja kasutajamugavuse tagamine. Teiseks aga tekstiil, see, millest ja mil moel riided koosnevad, ning lõpuks riiete tootmise mõju keskkonnale.

Oleme välja töötamas oma jätkusuutlikkuse eesmärke ja plaani, kuidas minna üle ringmajanduse lahendustele. Lisaks enda tootmise ja toote mõtestamisele vaatasime üle kliendi teekonna ning märkasime võimalust pakkuda kestlikku valikut pakendamisel. Kohe sai selgeks, et soovime koostööd alustada KIUD packaging ettevõttega, mis pakub tekstiiljäätmetest valmistatud korduvkasutatavaid pakendeid. Partnerlus sai kiire alguse ja meie rõõm oli sedavõrd suurem, et tegemist on kohaliku tootjaga.

KIUD pakend

Ühisosa KIUD ettevõttega andis väga positiivse tõuke. Tekstiiljäätmete taaskasutamine sellisel moel, et keskkondlik mõju väheneks, on Euroopas alles arenemas ning sellepärast oli rõõm juba toimivast lahendusest suur. Ka meie moomoos otsime pidevalt võimalusi, kuidas enda tootmise jääke väärindavalt taaskasutada, kuid ei saa unustada funktsionaalsete kangaste kvaliteeti ja kooslust. Ühel kaalukausil on sportlaste tunnustatud mugavus ja riiete kestvus ning teisel keskkonnamõju. Seni on kangaste ümbertöötlemise võimalused väga piiratud olnud, kuid usume ja loodame, et leiame sobivad koostööpartnerid ja lahendused, mida rohkem ringmajandus areneb.

Juba lühikese aja jooksul on huvi KIUD pakkide vastu olnud suur ja see rõõmustab ka meid, et jätkusuutlike valikute taga on meie toetav kliendibaas. Pakendite ringlussüsteem töötab pandiga sarnaselt, ostes tuleb paki eest tasuda tagatisraha ja pakendit tagastades makstakse deposiidi tasu tagasi. Pikem kasutusjuhend ja info KIUD pakkide kohta asub siin.

Tee sinagi keskkonnahoidlikum valik ja kasuta ringluspakendit!

KIUD pakend