moomoo x EKA

Eelmisel aastal saime kirja Eesti Kunstiakadeemialt. Meilt uuriti, kas oleksime huvitatud ühest koostööprojektist. Olime parajasti uueks hooajaks plaane tegemas ja koostöö tudengitega tundus midagi täiesti uut ja värskendavat. Tundus põnev olla vahelduseks teistsuguses rollis. Pikalt mõtlemata nõustusime pakkumisega ja veeresime edasi.

moomoo rattavorm

Protsessist

Kui põhimõtteline kokkulepe oli sõlmitud, hakkasime koostööle vormi otsima. Kas töö viib avalikkusele kättesaadavate tulemusteni või on tegu tudengite jaoks lihtsalt uue oskuse õppimisega? Kas ja kuidas hakkame tulemusi reaalseteks rattariieteks tegema? Ehk milline lähteülesanne tudengitele koostada?

Meile meeldis, et tudengite näol oli tegu mamilite poolt heas mõttes rikkumata noorte disaineritega, kelle piiritlemata energia võis pakkuda ootamatuid tulemusi. Neil puudus isiklik seos rattaspordi ja spetsiaalsete riietega, kuid vana vokiga suvel mere äärde sõitnud olid nad ju ometi kõik. Kuna see kontrast tundus meie jaoks põnev, otsustasime, et spetsiifilisi nõudmisi me tudengitele ega ka tulemustele ei sea. Suhtusime projekti suuremate ootusteta, meie peamine eesmärk oli anda, mitte saada.

Koostöös EKA juhendaja Mathiasega jõudsime lähteülesande sõnastuseni: disainida rattavorm, mille teemaks on rattasõidust saadav emotsioon. See tõlgendusterohke teema oli kogu sisend töö alustamiseks ja andis tudengitele vabaduse lähtuda enda vaatenurgast seoses rattaspordiga.

moomoo rattariided EKA rattavorm

Eesti Kunstiakadeemia tudengid rattavormide esitluse eel.

Edasi toimus paari kuu vältel iseseisev töö, seminarid juhendaja Mathiasega (VÄNT tiimi liige ja vormide disainide autor) ja kontakttunnid moomooga. Kolmteist graafilise disaini eriala tudengit leidsid isikliku seose teemaga ja valisid kunstilised tööriistad, mille abil enda välja töötatud kontseptsioon rattavormile visandada. Ette oli antud rattasärgi ja -pükste lõuend, riiete lõiked ning kanga- ja värvinäidised. Ainus nõue oli, et lõpptulemus peab olema digitaalne trükikõlbulik fail, sest selleks hetkeks olime kindlad suurepärases tulemuses ja et tahame seda oma fännidega jagada.

moomoo rattariided Eesti Kunstiakadeemia rattavorm

Kolmteist originaalset rattavormi disaini, mille seast pääses tellitavasse ühiskollektsiooni kolm.

Tulemused

Oli tunda, et noorte disainerite jaoks pakkus uut tüüpi ülesanne hea väljakutse, mille nad entusiastlikult vastu võtsid. Paari kuu jooksul oli neil aega katsetada ja oma tööd arendada. Ehk motiveeris ka teadmine, et valitakse välja parim ja võimalus on moomoo kollektsiooni pääseda? Loodud disain levisse saada oli neist igaühel.

Tudengid leidsid kõik väga originaalse lähenemise ja suutsid kontseptsiooni edukalt valitud tehnikaga vormi lõigetele kanda. moomoo abistas 3D visualiseeringutega.

Kursuse lõpus esitleti töid žüriile, mis koosnes EKA ja moomoo esindajatest ning külalisekspert Alari Oravast. Žürii valis välja võidutöö, milleks osutus Marje Kase “Oil Slick”. Valisime lisaks võidutööle moomoo x EKA kollektsiooni esimesse tellimisvooru veel Aaro Veiderpassi töö “Under Pressure” ja Sonia Ruusi “Rada”. Kui sulle meeldib mõni teine töö, mis valituks ei osutunud, siis hoia meie sotsiaalmeedial silma peal. Teise tellimisvooru pääsevad fännide valitud disainid.

moomoo eka essentials

Kolme võidutöö kavandid

Tellimine

Kõik disainid on tellitavad komplektina (särk + püksid) moomoo x EKA kollektsiooni lehelt. Iga vormi kohta saab lugeda disaini taustalugu ning tellida endale sobiv tootemudel ja suurus. Kõik riided valmistatakse ettetellimisel. Ettetellimine vähendab ületootmist ja sellest tekkivat keskkonnakahju.

 

Vaata kollektsiooni