moomoo funktsionaalsed alussärgid

Funktsionaalseid alussärke nimetatakse tihti inglispäraselt base layer’iteks. moomoos algas nende loomislugu aastal 2016, kui hakkasime otsima tootmiseks sobivat materjali. Külastasime maailma ühel suurimal jalgrattateemalisel messil Eurobike üht oma kangapartnerit ning ta keskendus uusi võimalusi tutvustades just Dryarn- ja XLA-kiust valmistatud kangale. Olime sellest kangast kohe esimesest hetkest haaratud, sest see oli täpselt see, mida olime otsinud.

 

Mis on Dryarn? See on mikrofiiber, mis parandab tunduvalt sportija kehalist enesetunnet. Kangas reageerib sagedastele ilmastikumuutustele ja erineva intensiivsusega treenijate vajadustele hästi, sest juhib niiskuse õigel ajal kehast eemale ja hoiab nii keha kuivana. Seega sobib Dryarn ideaalselt alussärgi materjaliks.

 

KERGUS

Dryarni kiud on kangaste seas üks kergemaid, muu hulgas kaalub see kolmandiku võrra vähem nii villast kui ka polüestrist. Sportides on riietuse kerge kaal olulisel kohal, sest siis tunneb sportlane end mugavalt ja suureneb tema võimalus saavutada parem sportlik tulemus.

 

MUGAVUS

Spordiriietus peab vastama õues valitsevatele tingimustele, kuid paremal juhul kohandub see ka ilmamuutustega. Dryarn-kanga soojuskaokoefitsent on 6 (polüestril näiteks 7 ja puuvillal 17,5). See tähendab, et fookuses olev kangas hoiab ära soojuse raiskamise külmades tingimustes, kuid teisest küljest võimaldab kõrgema temperatuuri korral juhtida üleliigse soojuse kehast kiiresti eemale. XLA-kiud hoolitseb erakordse elastsuse eest, pakkudes sellega liikumisvabadust igat tüüpi spordiala puhul.

 

HINGAVUS

Alussärkide üks põhilisi kvaliteedinäitajaid on niiskuse kehast eemale juhtimise võime, et suurendada sportimisel mugavustunnet ja vähendada pärast treeningut külmetamisriski.

Dryarn-kanga niiskuse imavuse koefitsent on 0,13 (polüestril näiteks 0,72 ja puuvillal 7,30). See tähendab, et osa hea alussärgi saladusest peitub kanga omaduses niiskust mitte imada, vaid seda kapillaarsuse põhimõttel kiiresti nahapinnalt edasi juhtida. See kangas toimib hästi nii väiksema füüsilise aktiivsuse korral (mil higi esineb auru kujul) kui ka suurema füüsilise aktiivsuse korral (mil higi esineb vedeliku kujul).

Parima tulemuse saavutamiseks peaks alussärgi peal kandma polüestrist valmistatud rattasärki, näiteks moomoo mudelit Basic või Pro. Nii tekib kahe kihi vahel triboelektriline efekt, mis kiirendab higi ärajuhtimist.

Hooajalisusele mõeldes oleme loonud moomoo alussärkidele kaks mudelit: käistega ja käisteta versiooni. Mõlemaid sobib kombineerida mitmesuguste pealiskihtidega, olgu selleks siis käistega mudel sügisesel rattamatkal Riparo aluskihina või lühike mudel Pro särgi all kesksuvisel treeningul. Sobivaid kombinatsioone on veel ja, nagu juba mainitud, sobivad alussärgid väga erinevate tegevuste jaoks.

Meeste ja naiste tehniliste aluskihtide kohta leiad rohkem infot moomoo tootekataloogist. Soovi korral saad särkidega tutvuda ka meie kontoris Tartus.

Dryarn-kiu kohta leiad lisalugemist tootja veebilehelt.