Flash 01 | Erika

  • 15-35 °C
  • 245 g

Voolujooneline temposõidukombe Erika on loodud ratturile kasutamiseks nii trekirajal, maanteel kui ka linnatänaval.

Kombe disain on inspireeritud Erika Salumäe 1992. aasta olümpiavormist ja Tallinnas Pirita velodroomil katki kukutud rattasärgist.

Omadused:

  • voolujooneline
  • TM Armadillo™-padi
  • 70 mm silikoonribad
  • Tuult murdvad aerokangad

SuurusPuhastaVaata suuruste tabelit

Kogus

Edasi ostukorvi
119  89 
1

Erika

2

Koostöö | Mathias Väärsi

3

Trekisõit Eestis

1

Erika

Kombinesoon Erika on disainer Mathias Väärsi loodud süntees Erika Salumäel 1992. aasta Barcelona olümpiavõidu ajal seljas olnud vormist ja Team Vänt rattaklubi särgist, mis kukuti katki 2016. aastal Pirita velodroomil.

Kombe disain viitab nii Eesti trekisõidu hiilgavale minevikule ja selle murettekitavale olevikule kui ka fixed gear-jalgrattakultuuri panusele. Viimane võiks trekisõidu distsipliinilt ideaalis veidi tolmu pühkida ja sellele uut hingamist anda.

Featuur

disain
2

Koostöö | Mathias Väärsi

Mathias Väärsi on graafiline disainer ja üks raskeima jalaga tänavarattureid Eestis. Oma töös loob ta pidevalt uusi meetodeid, et arendada välja isikupärast ja kvaliteetset disaini. Suur osa Mathiase inspiratsioonist pärineb urbanistlikust eluviisist. Ta toob oma loomingus esile ootamatuid ja tooreid kontraste, mis mõjuvad tänu vabale vormikäsitlusele alati mänguliselt.

Featuur

moomoo flash
3

Trekisõit Eestis

Hoolimata Erika Salumäe kunagistest olümpiamedalitest ei ole trekisõidu olukord Eestis praegu kuidagi kiita: 2017. aasta algul hindas eksperdikomisjon Pirita velodroomi kasutuskõlbmatuks. See tähendab, et trekisõitu saab harrastada ainult väljaspool Eestit, sest sobivat kohta selle spordiala jaoks siin lihtsalt ei ole. Õnneks on Eesti Jalgratturite Liit võtnud oma eesmärgiks anda hoogu sisetreki projektile.

Et trekisõit püsiks vana ja uue velodroomi vahelisel ajal ratturitel siiski jalas, korraldavad Team Vänt ja Kalevi Jalgrattakool 2018. aasta hooajal Eesti trekisõidusarja välismaal. Selle etapid sõidetakse Leedus Panevėžyse  ja Soomes Helsingi velodroomil. Sarja esimene võistlus kannab nime Team Vänt Omnium ja selle korraldamisele on oma toetava õla alla pannud ka moomoo.

Featuur