Team Vänt

Team Vänt on jalgrattaklubi, mille juured on tänavasõidus. Fixed gear’i fännide seltskonnast alguse saanud sõpruskond tegeleb nüüd ka treki- ja maanteesõidu ning cyclocross’iga.

Vänt korraldab suviti fixed gear-festivali Tallinn Leg Days, talviti trekivõistlust Team Vänt Omnium ja sügiseti single speed cyclo cross’i universumi meistrivõistlusi (UMVSSCX). Sekka ka mõni kriteeriumsõit või alleycat linnas ja vabas vormis grupisõit, nagu Kevad- või Sügisklassik maanteel.

Olgugi et Vänt tegeleb praegu rattaspordiga selle kõige laiemas mõttes, on klubi liikmed võtnud tänavasõidust kaasa peamise – tuima ei pane, äge peab olema!

 

 

Team Vänt ja moomoo

Team Vända esmasaabumine moomoo-land’i oli stiilne: kohale veereti fixed gear-ratastel. Tüüpide isikupära, vaimsus ja ideed panid moomoo sellele ägedale pundile kohe kaasa elama.

Koostöö Vända tiimiga algas sellest, et disaini hakati sõiduvormiks vormima eripärasel kujundusmeetodil, mis põhines käsitööl ja fotodel. Nüüdseks on jõutud sellest hulga kaugemale: moomoo toetab fixed gear'i ja trekisõidukultuuri arendamist, pannes õla alla ka klubi korraldatavatele üritustele.

Koostööst tekkinud sünergia toob trekisõitu puudutavaid uudiseid ka uueks hooajaks. Püsige tuules!

Taustapildiga sektsioon

Taustapilt

Featuur

Vänt CC, moomoo, tiimid

Tallinn Leg Days

Tallinn Leg Days on igasuvine fixed gear-festival, kuhu kogutakse Eesti ja meie lähinaabrite fixie-skeened, et selgitada välja, kellel on parimad jalad. Tegu on võistlussarjaga. Kavas on olnud näiteks kriteerium, tracklocross, main race, sprintz & skidz© ning lohakunn. Kindlasti ei puudu kunagi ka kõva pidu.

Featuur

Vänt CC, moomoo, tiimid

Team Vänt Omnium

Team Vänt Omnium on jaanuarikuine trekivõistlus, täpsemalt mitmevõistlus. Nii kaua kuni Eestis ei ole sisetrekki, korraldatakse võistlust Leedus Panevėžyses.

See on samal ajal nii võidusõit kui ka klubi Vänt avatud talvepäevad. Lisainfot Team Vänt Omniumi ja uue Eesti trekisõidusarja kohta leiad aadressilt www.trekk.ee

Featuur

Vänt CC, moomoo, tiimid

Universumi Meistrivõistlused Single Speed Cyclo Crossis (UMVSSCX)

Universumi meistrivõistlused single speed cyclo cross’is on tõenäoliselt üks ghetto’maid cyclocross’i võistlusi. Siin kehtib reegel, et rattad olgu ühe käiguga.

Enamasti on stardis trekirattad ja vabajooksuga single-speed’id. Memmekad tulevad kohale käikude ratastega, aga nende käiguheeblid tõmmatakse UMVSSCXil nipukaga kinni.

Valitsev Universumi meister on praegu Indrek Narusk.

Featuur

Team Vänt rattariided

Disain

Team Vänt soovis aastal 2015 minna rokkima fixed gear-festivalile Fixed Days Rotterdam ja selleks oli vaja spetsiaalset klubi sõiduvormi. Esimene vorm sai alguse tiimiliikme Mardi loodud digitaalselt manipuleeritud koletis-sarviku fotokollaažist. Tiimi teine liige, graafiline disainer Mathias vormindas selle riiete lõigetele.

Aastaks 2017 olid juba paljude sõiduvormid katki kukutud, peo järel Kanaaridel ära varastatud või lihtsalt ohtrast sõitmisest kulunud.

Mathias Väärsi eestvedamisel sündis uue vormi disain (pildil). Seekord kasutati lähteelemendina asfalti: šablooni ja aerosoolvärviga joonistati tiimi logo asfaldile ning pildistati üles. Selline tänavakunstistiilis logo Tallinna lapilisel asfaldil saigi uue vormi kandvaks kujundiks.