Saadik Evgeni

Sport on Evgeni teine elukutse põhikohaga jalgrattal ja unelmate kontoriga kõrgel mägedes. Et ta sõidab aastas üle 10 000 kilomeetri, on tal Eesti kõikvõimalikud teed ja rajad juba risti-põiki läbitud ning künkad kogetud.

Nii käibki Evgeni aeg-ajalt „päris“ mägesid vallutamas. Ta on teinud rattal läbi Everestingu, osalenud l’Étape du Touril ja vallutanud rattamaailma kõige kuulsamaid tippe.

Featuur

moomoo saadik

Evgeni ja moomoo

Esimese moomoos valminud särgi tõmbas Evgeni selga Tallinna-Tartu Gran Fondol aastal 2015, kui moomoo oli kaheaastane. Toonane esmakokkupuude on kasvanud nüüd igapäevaseks koostööks.

Rattariietuse õige valiku tähtsusest sai Evgeni aru juba oma esimestel tõsisematel võistlustel. Nüüd aitab ta meil riideid järele proovida, et ka teised ratturid saaksid endale parima lahenduse.

Featuur

Mount Everesti vallutamine jalgrattal Everesting

Maailma kõrgeima tipu vallutamine rattaga: Everesting!

Põhimõte on lihtne: vänta vabalt valitud tõusul edasi-tagasi ja üles-alla seni, kuni saad kokku 8848 tõusumeetrit. Täpselt nii palju kuluks Mount Everesti tippu jõudmiseks.
September 2018, Hispaania Monserrat’ tõus. Esimeste eestlastena võtavad selle hulluse ette Evgeni ja Hawaii Expressi turunduspealik Priit Salumäe. Koos lühikeste pausidega on neil 16 tundi ja 27 minutit hiljem ning 9034 tõusumeetrit kõrgemal maailma kõrgeim tipp numbreid arvestades vallutatud!

Featuur

Evgeni ja Priit sõidavad rattaga ümber Euroopa kõrgeima mäe

Tour du Mont Blanc: Prantsusmaa, Itaalia ja Šveits

Juuli 2019, Mont Blanc, samad mehed. Seekordne vallutamine erineb eelmisest: tippu jõudmise asemel on eesmärk rattaga ümber mäe sõita. Euroopa kõrgeimale mäele saadakse tiir peale 330 kilomeetri, 3 riigi läbimise ning Everesting'ule lähedase 9000 tõusumeetriga.

Vaata täpsemalt Evgeni Stravast.

Taustapildiga sektsioon

Taustapilt

L’Étape du Tour ja EST.1918 rattariided

Pilt Evgenist vahetult enne tema esimest l’Étape du Touri on tõenäoliselt maailma kõige kuulsam pilt nii temast kui ka moomoo riietusest. Ürituse sotsiaalmeedikanalites laineid löönud foto oli publiku vaieldamatu lemmik. Nii panid ka mägederiikide ratturid tähele, et tasase maa ratturitel on tõsi taga ja rattakultuur on siin täiesti olemas.

Featuur

moomoo saadik Tartu maastikumaratonil

Muu sport ja raudmehe staatus

Tartu-Riia (300 km) ja Tallinna-Peterburi-Helsingi (750 km) rattasõitudel on aega küllaga. Nii oli Evgeni sõpradel ja tuttavatel piisavalt võimalusi teha Evgenist Ironman – piltlikult.

Kuna jooksumaratoni läbimine (praegu alla 3 tunni, vabalt) oli Evgenile selleks ajaks juba loetud raamat, julges ta sõpradest mõjutatuna teha algust ka ujumisega. See oli seni tundunud hirmus.

Mõeldud-tehtud: 2018. aasta esimesed triatlonistardid kulmineerusid täispika Ironmani läbimisega samal aastal Tallinnas.