Viko

Jalgrattaklubi Viko tegutseb Pärnumaal Vändras juba 1990. aastast. Selle asutas legendaarne rattatreener Erich Perner. Klubile nime valides saadi inspiratsiooni lähedal asunud Vihtra kolhoosi nimest.

Rahvakeeles kuulsad Vändra saelauad ja laulust tuntud karu on uutele tulijatele ammuilma ruumi teinud, sest sealt pärit rattasportlasi Tanel Kangertit ja Rein Taaramäed ei teata mitte ainult Eestis, vaid ka laias maailmas.

Rattatrennid Vändras jätkuvad. Kümmekonnast praegu treenivast noorest on tublimad Tom Hints, Mik Madisson, Andro Kurg ja Martin Kurg.

Viko ja moomoo

Viko oli üks vähestest, kes julges juba moomoo esimesel tegutsemisaastal vahetada senise riidepartneri kohaliku idufirma, tollal veel kollanoka staatuses moomoo vastu.

Viko ise peab moomoo tugevateks külgedeks operatiivsust, paindlikkust ja personaalset lähenemist ning seda ka praegu, viis aastat hiljem. Ning Viko sõnul on eriti fun see, et rattateemat saab ajada nende inimestega, kes on selle juures hingega.

Taustapildiga sektsioon

Taustapilt

Featuur

Vändra rattaralli

Vändra

Vändras võivad puududa isegi künkaid meenutavad pinnavormid, kuid sellest olenemata on sealt sirgunud kaks rattameest, kes on saanud mägede vallutamises maailmakuulsaks. Pinnas on seal rattamekale kohaselt siiski soodne: peale rattaklubi on olemas oma rattaralli ja tõestatud on end ka Eesti meistrivõistluste korraldamisega.

Kes Vändra kanti satub, see pidagu meeles: kaks põhimarsruuti, kus Viko klubi liikmed treeningukilomeetreid koguvad, asuvad Vändrast Paide ja Suurejõe pool.

Featuur

Vändra rattaklubi esimene treener Erich Perner

Rattatreener Erich Perner

Erich Perner töötas aastaid Vändra, Säde ja Vihtra kolhoosis zootehniku ja peazootehnikuna. Suurmajandite lagunemise järel ei andnud endise rattasportlase hing rahu: soov hoida kohalikke poisse spordi abil pahandustest eemal saigi Viko rattaklubi rajamise alustalaks. „Tõsiselt sporti tehes ei jää lollusteks aega ega tahtmist,“ on Perner öelnud.

Suurt teadust pole Perneri tegevuses olnud. Seevastu on pühendumus, õiged treeningumeetodid ja hea läbisaamine noortega tõestanud end nii hoolealuste tulemustes kui ka tõsiasjana, et paljud tema õpilased on jäänud rattaspordiga seotud kogu eluks.

Erich Perner: „Eesmärk ei olnud ainult see, et viia keegi maailma tippu. Kõige tähtsam on, et poisist sirgub mees, kes suudab oma peaga mõelda ja ei jää elus jänni, ning kõik minu poisid on sellega hakkama saanud.“

Tema tuntuimad õpilased on: Rein Taaramäe, Tanel Kangert, Silver Schultz, Enn Rohtla, Priit Tuisk, Mehis Mets, Lauri Lind, Siim Urm, Kristen Kivistik, Silver Lehemets, Gert Kivistik ja Karl-Arnold Vendelin.

Featuur

viko rattaklubi moomoo

Disain

Viko tiimi riiete kujunduse autor on Jüri Lõun loovagentuurist PULT.

Vormi disaini märksõnaks on radikaalsus. Võrrelduna paljude rattaklubide reklaamtahvlilaadsete vormidega erineb Viko vorm puhtuse ning väheste, kuid suurte logodega. Pisut retrolik särk on näide disainist, kus klubi annab disainerile loominguliselt vabad käed. Unikaalse ja aegumatu disaini õnnestumist sümboliseerib fakt, et kujundus on muutumatuna püsinud juba aastast 2011.

Pildid: Adam Illingworth ja moomoo