Eesti koondis

Rahvuskoondis ühendab Eesti kiireimaid rattureid. Peale selliste nimede nagu Rein Taaramäe ja Tanel Kangert on meeskonnas hulk juba tuntust kogunud noori, nagu Mihkel Räim, Martin Laas ja Karl-Patrick Lauk. Koos peatreener Jaan Kirsipuu ja abitreener Rene Mandriga on see üks potentsiaalikamaid rahvustiime maailmas.

moomoo ja Eesti koondis

Alates 2014. aastast pedaalivad koondislased Tartus valmistatud jalgrattariideis. moomoo ja Eesti esindusmeeskonna koostöö pole olnud sugugi ühesuunaline – vormide arenduses on sportlaste endi tagasiside kõige tähtsam. Koostöö tulemused väljenduvad lisaks koondislaste riietele ka kõikides teistes moomoo rattariietes. Kui varem oli riigi esindusvormi kandmine koondislaste privileeg, siis alates 2015. aastast on see saadaval kõigi rattasõprade jaoks.

Taustapildiga sektsioon

Taustapilt

Featuur

Eesti Koondis

Disain

Koondise riietuse disainieesmärk oli luua pelotonis eristatav, konkreetne eestipärane ilme, et hõlbustada nii rattureid abistava tiimi tööd kui ka koondislaste jälgimist raja äärest ja teleekraanidelt. Selleni jõudmiseks vaadeldi võistluse jälgimise erinevaid asukohti ja infokanaleid, samuti teiste koondiste värvilahendusi ning tuletati sellest sobiv üldlahendus eristumiseks. Rahvuslikku eripära lisavad valged detailid logodena ja rahvakultuurist inspireeritud mustrid. Koondise vormi kujunduse autor on moomoo peadisainer Timo Saabas.

Featuur

Olümpiamängud Rios 2016

2016. aastaks lunastasid Eesti jalgratturid kaks olümpiapääset: Rio ränkraskel grupisõidurajal esindasid meid Rein Taaramäe ja Tanel Kangert. Hoolimata ühest väikseimast rahvusesindusest olid nad kogu sõidu vältel suures mängus, mis kulmineerus Tanel Kangerti tugeva, 9. kohaga. Sellega kirjutas ta end 1976. a Montreali kullavõitja Aavo Pikkuusi ning 1988. a Souli ja 1992. a Barcelona kahekordse võitja Erika Salumäe järel teiste Eesti tugevate olümpiaratturite sekka nagu Lauri Aus ja Raido Kodanipork.